Uzkodas bez sāls un cukura – dabiska garša, krāsa un vitamīni katrā kumosā!

Uzkodas bez sāls un cukura – dabiska garša, krāsa un vitamīni katrā kumosā!

Latvijā ražotas 100% dabiskas uzkodas. Lai arī no zinātniskā viedokļa procesa apraksts ir sarežģīts – žāvēšana saldējot, kas pazīstama arī kā liofilizācija vai sublimācija, tas ir dehidratācijas process, kad ūdens tiek atdalīts no izejvielas zemā temperatūrā.

Vienkāršā valodā runājot, tā ir tehnoloģija, kas izkaltē izejvielu, nenodarot ļaunu produkta uzturvērtībai, struktūrai un kvalitātei.

nutriboom freeze dried fruits, berries, veggies, freeze dried smoothie mix

Liofilizēto produktu ražotājs SIA “NutriBoom” sadarbībā ar Latvijas Lauksaimniecības universitātes Pārtikas tehnoloģijas fakultāti veica pētījumu ar mērķi “aprobēt dārzeņu, augļu un ogu gatavos produktus, kuri pārstrādāti ar liofilizācijas ražošanas tehnoloģiju, izvērtējot ķīmisko sastāvu, fizikāli – ķīmiskos, mikrobioloģiskos un sensoros rādītājus, nosakot optimālo uzglabāšanas laiku dažādos iepakojuma materiālos”.

nutriboom freeze dried berries, fruits, freeze dried smoothie

Pagaidām Latvijas iedzīvotājiem vēl nav pietiekami daudz informācijas par to, ko šie svešvārdi - sublimācija un liofilizācija apslēpj. Ir svarīgi saprast, ka šai tehnoloģijai ir būtiskas priekšrocības salīdzinājumā ar klasisko kaltēšanu. Pētījumā tika secināts, izvērtējot ķīmisko sastāvu, kā arī fizikāli – ķīmiskos un mikrobioloģiskos rādītājus, ka liofilizēti produkti saglabā savas uzturvielas 95-98% apmērā, pretēji klasiskajai žāvēšanai, kuras laikā vidēji paliek tikai ap 60-75% uzturvielu, jo augstas temperatūras ietekmes rezultātā tās aiziet bojā.

Pirmkārt, galvenās priekšrocība ir minētā uzturvielu saglabāšanās, ka sevī ietver arī vitamīnus un minerālvielas. Pētījumā rezultātā tika iegūts apliecinājums, ka NutriBoom produkti ir gan šķiedrvielu avoti, gan dažādu minerālvielu avoti. Otrkārt, saglabājās produkta sensorās īpašības, kas ir garša, krāsa, smaržu un izskats kā svaigam. Un treškārt, šādi pārstrādātiem produktiem ir garš derīguma termiņš, tos var uzglabāt istabas temperatūrā un lietot, kad ir vēlme vai vajadzība. “NutriBoom” produkcijas iepakojums nodrošina to, ka nav nepieciešama īpaša uzglabāšana, tie saglabā savas īpašības no -30 līdz + 30. Līdz ar to produktus var droši glabāt istabas temperatūrā, ņemt līdzi ceļā, kas to padara par veselīgu un ērtu ikdienas vitamīnu devu.

Tā kā “NutriBoom”liofilizēto produktu ražošanas procesā nav pievienots cukurs un tie nesatur pievienotus mono vai disaharīdus vai arī citus pārtikas produktus, kurus izmanto to saldinātājīpašību dēļ, tas ir piemērots cilvēkiem, kuriem ikdienā ir svarīgi ēst veselīgi – neradot paaugstinātu risku svara pieaugumam, kā arī citu ar pārtiku un ikdienas diētu saistītu veselības problēmu rašanos.

Mūsu produktu arvien vairāk sāk izvēlēties arī vecāki, kuri  NutriBoom augļus un ogas izmanto kā alternatīvu mazāk veselīgām uzkodām, bērniem ļoti patīk produkta kraukšķīgā struktūra un izteikti dabiskā garša. Iedomāsimies drēgnu rudens dienu, laika apstākļi + 3 °C, ārā līst, bet pateicoties mūsdienu tehnoloģiskajām iespējām, kā arī Nutriboom radītajam produktam varam baudīt svaigu garšu un saņemt visu vitamīnu devu visa gada garumā.

nutriboom freeze dried berries, fruits, freeze dried smoothie

Esam Latvijas ražotājs, kura zīmols NutriBoom radīts Siguldā un kura idejas autors ir Ilze Kalniņa, kas ir pārtikas tehnoloģiju doktarantūras studente, kur promocijas darba izstrādes laikā arī radās ideja par produktu izstrādi. Ilze ir arī divu meitu mamma, kuras ir galvenie fani un produktu vērtētāji.

Katrs našķis un auksti kaltētā smūtija recepte tiek testēta, vērtēta un gala rezultātā iegūta vislabākā garšas un uzturvielu proporcija. Piemēram, smūtiju receptes ir balstītas uz apēst varavīksni principu. Lai rūpētos par savu ķermeni, ir būtiski ēst daudzveidīgu pārtiku, tādā veidā nodrošinot pilnu spektru ar nepieciešamu uzturvielu uzņemšanu. Princips apēst varavīksni (eat the rainbow) ir noderīgs padoms, lai kultivētu veselīgas ēšanas paradumus. Taču ko tieši tas nozīmē? Par to vairāk šeit.

nutriboom freeze dried fruits and berries, freeze dried smoothies

Lasi arī šeit - https://maminuklubs.lv/sieviesu-klubs/uzkodas-bez-sals-un-cukura-dabiska-garsa-krasa-un-vitamini-katra-kumosa-300432/

 

Kommentare (0)

Kommentieren Sie